Upravit stránku

AQUA HK LASUR - zrodila se nová hvězda?

Když si na, řečeno jazykem náctiletých, vygooglíte slovo aqua, naleznete například na Wikipedii, že je to latinský výraz pro vodu. Dozvíte se, že jde o podstatné jméno rodu ženského, které může označovat také déšť, ve Střední Americe pak i obsah ovoce, šťávu – agua de coco – kokosové mléko. I bez internetu ale všichni víme, že aqua je voda, stejně tak jako že země je kulatá.

V případě produktů z oblasti nátěrových hmot slovo aqua naznačuje, že produkt patří do kategorie vodou ředitelných výrobků. Aqua HK Lasur je pak mladší sestrou jedné z vlajkových lodí mezi výrobky společnosti Remmers Baustoffetechnik z Loningenu. Důvodů, proč přicházíme na trh s vodou ředitelnou sestrou úspěšné HK Lasur, je určitě více.

Tím nejdůležitějším je fakt, že Evropská unie neustále tlačí výrobce stavební chemie ke snižování obsahu rozpouštědel i dalších chemických produktů v nátěrových hmotách.

Dalším důvodem může být i snaha o zkrácení výrobních procesů ve stavebnictví. Dobrým příkladem je výroba eurooken, kdy je zapotřebí, aby celý technologický proces proběhl v rámci jedné pracovní směny.

A to jsou dva hlavní důvody, proč představujeme tento nový výrobek. Aqua HK Lasur je produkt, který můžete aplikovat bez předchozího ošetření dřeva jakoukoliv impregnací. Obsahuje poměrně velké procento účinných látek chránících dřevo před dřevokaznými i dřevozbarvujícími houbami, plísněmi a řasami, stejně jako HK Lasur.

Přidanou hodnotu pak představuje rychlost schnutí pro další nátěr – v případě Aqua HK Lasur asi tři hodiny na rozdíl od HK Lasur, kde to byl zhruba jeden den – a také to, že je nátěr bez zápachu, což ocení hlavně zpracovatelé, kteří si dřevo připravují v dílně. V tuto chvíli je pro Vás připraveno deset nejprodávanějších odstínů, mezi něž bezesporu patří například teak, pinie, nussbaum, kastanie, mahagon a další. Vzhledem k náročným zkouškám, které musí tento produkt podstoupit, bude v letošním roce určen jen k profesionálnímu použití. To znamená, že ho mohou vyzkoušet pouze řemeslníci nebo aplikační firmy. Osobně se domnívám, že je to výhoda. Nátěr HK Lasur se také nejprve dostal do povědomí profesionálům a ti pak doporučili jeho použití mnohým z Vás. Věřím, že po vyzkoušení Aqua HK Lasur si tento produkt všichni oblíbí a výsledkem bude kladná odpověď na otázku z nadpisu tohoto článku: „Ano, zrodila.“